Salat-I Tefriciye Duası Nasıl Okunur

Konusu 'Dua hazinesi' forumundadır ve Eylül tarafından 2 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Eylül

  Eylül Yönetici Moderatör

  Katılım:
  11 Ekim 2013
  Mesajlar:
  3.878
  Ödül Puanları:
  63
  Bu salavatı okumadan önce yirmi bir defa "Estağfirullahel aziyme ve etübileyh" diyerek günahların affı istenir.Hangi dilek için okunuyorsa niyet edilir. "Eûzu besmele" çekildikten sonra salâvat okumaya başlanır.Bir kimse çok önemli bir muradının gerçekleşmesini istiyor ise bu salavatı 4444 defa okumalıdır.
  Hergün kırk bir defa okuyanın rızkı açılır,bağlı işleri düzelir. Hergün yirmi bir defa okuyanın bol rızka sahip olur. Her namazdan sonra on bir defa okuyanın rızkı artar. Hergün 100 kere okuyan dileğine kavuşur.


  Salatı Tefriciyye Türkçe okunuşu:

  Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

  Anlamı:

  Allahım! Bizi Peygamberimiz [s.a.v.] kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda [her an, saniye] her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."
Benzer konu başlıklarımıza bakabilirsiniz
Forum Başlık Tarih
Dua hazinesi Salat-ı Tefriciye duasında sonuç kesin mi? 22 Ekim 2013
Dua hazinesi Salat-ı Tefriciye Duası Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı 1 Mart 2014
İslam ve sorular Salat-ı münciye, salat-ı tefriciye dualarının dini dayanağı var mıdır? 26 Ocak 2014
Kur'an-ı Kerim hakkında bilgi Salat-I Tefriciye Okuma Usulü Ve Formülleri 3 Kasım 2013
İslam ve sorular Salat-ı Nariye Niçin Okunur? 24 Eylül 2013

Sayfayı Paylaş